Autor Wątek: Stażyści  (Przeczytany 13045 razy)

McTechnik

• Administrator
  • Hero Member
Stażyści
« dnia: Wrzesień 03, 2010, 10:58:56 pm »
Może się mylę, ale przeglądając sieć, można nabrać przekonania, że odbycie stażu to coraz większe wyzwanie. Stażyści tu możecie pisać jak to jest naprawdę.

Marta

• Gość
Odp: Stażyści
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:41:47 am »
Cześć . Skończyłam państwowe technikum farmaceutyczne,zdałam technika i mam megaaaa problem ze znalezieniem stażu. Rzecz nie w tym, że nie chcą akurat mnie ale w tym , że ciągle słyszę że mają komplet i WCALE nie przyjmują na staż i tak wszędzie.  Jedna apteka ma dać mi szanse się pokazać , a mianowicie Pani mgr. zaprosi mnie na jeden dzień na okienko zobaczyć jak radze sobie z ludźmi. To mały pikuś ale gorzej z kamsoftem ,bo ja już prawie nic nie pamiętam . I miałabym taka małą prośbę( bo naprawdę nie mam nikogo kto mógł by mi pomóc )o podanie głównych skrótów jakich używacie w programie , co i jak się wykonuje , taki krótki przewodnik po kamsofcie.  Jeśli tylko znajdziesz czas i ochotę to byłabym baaardzo wdzięczna  .Pozdrawiam

McTechnik

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:07:05 am »
Marta pod tym linkiem masz kompletną instrukcję Kamsoftu
  http://www.kamsoft.pl/prod/aow/pobierz.htm
 To co Ciebie inetersuje to plik PDF o nazwie "Pełna instrukcja programu do  wersji 2011"
 Jeżeli będziesz potrzebowała pomocy, daj znać. Może coś wymyślimy.

Marta

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:18:05 am »
Dziękuuuuuję Ci bardzo, na pewno się przyda :)  A tak na marginesie to z tego co wiem to na 30 osób które u nas skończyło szkołę, to 2 tylko dostały staż, a reszta  ma ten sam problem co ja ;/ . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje .

88kasia88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2010, 04:37:36 pm »
minął mi dopiero rok stażu,ale wiem że rynek w okolicy jest już przesycony technikami, dlatego ciężko o pracę. na własnej skórze doświadczyłam że stażystów chcą w aptekach sieciowych - jako tania sile robocza... :( niestety. u konkretnego właściciela jest konkretna praca :) chwalę sobie staż i mam nadzieję że za rok dostanę chociaż minimalna podwyżkę :) to mi się marzy:P

Diablica :))

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2011, 10:55:31 pm »
ja tez jestem na stazu zostało mi jeszce 8 miesiecy ale rzeczywiscie pracy szukałam 2 miesiace :( i wtedy do smiechu mi nie było

sylwiam

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2011, 11:58:23 am »
ja stażu szukam juz 9 miesiecy i nic:( wszedzie chca z doswiadczeniem albo maja komplet;/

SadSonata

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2011, 08:27:25 am »
Ja zdaję w czerwcu, jako pierwszy rocznik nowo otwartej szkoły... Dwa lata temu wybrałam kierunek technika farmacji, bo wydawało mi się, że wszędzie znajdę pracę... Kilka miesięcy temu odbyłam rajd po ok. 20 aptekach w okolicy i załamałam się - nie ma szans na staż... Najczęściej słyszane słowa to: "Niestety mamy komplet" - faktycznie pracują babki w wieku takim, że na dzieci za późno, do emerytury daleko, "(głupi uśmieszek) zapraszamy po stażu" - czemu nie chcą "szkolić" nowych pracowników??, "owszem, może będzie szansa, ale wie Pani, na stażu dajemy z siebie 300% normy" - pytałam jednej techniczki, która tam pracowała, co to znaczy. A ona na to "moja droga, spieprzaj stąd, póki czas, robota od 7 rano do 22 wieczór, kasy tyle, że może na miesięczny i bułkę Ci starczy, zajedziesz się, szkoda życia!" (było to w jednej z polskich, bardzo znanych sieciówek)... Nie czuję się komfortowo, wiedząc, że za 3 tygodnie czeka mnie egzamin, później 2 miesiące stresu, czy zdałam, czy nie (różnie to bywa) i jeszcze pracy nie znajdę... Nie chciałabym pracować na kasie w supermarkecie mając wpisane wykształcenie "technik farmaceuta" ;(

marta

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2011, 08:19:19 pm »
Cześć. niestety jeśli chodzi o staże to jest ciężko. Ja szukałam prawie pół roku i załapałam się do apteki " na wsi" bo chyba nie było innych chętnych . Zarobki słabe ale przynajmniej panie magister dają mi żyć, służą radą i pomocą
Szukającym polecam stronkę farmacja.pl . Zapisać się do szukających stażu. Ja dostałam odzew jakichś 20 aptek następnego dnia po zalogowaniu się . Ale były to apteki z różnych stron Polski  więc z przeprowadzką trzeba było się liczyć. Na szczęście pani ze Wsi zdecydowała się przyjąć mnie w ostatnim momencie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,cierpliwości i wytrwałości

izzy

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2011, 09:41:22 pm »
oj z tym stażem to na prawdę ciężko.. zdałam egzamin w 2007, ale zamarzyło mi się jeszcze postudiować :) minęły 3 lata, obroniłam licencjat, przeniosłam się na zaoczne i pełna optymizmu zaczęłam szukać stażu. Poszukiwania trwały gruubo ponad pół! roku, ale w końcu się udało  ;D Trzymam kciuki za tych, którzy jeszcze szukają  ;)

karolina

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2011, 12:36:18 pm »
zastanwaim się nad nauka w kierunku technik farmacji, na dzien dziziejszy nadal chcialybyscie byc technikami farmacji?? zadam jeszce niedyskretne pytanie, jakie sa wasze zarobki, ile godzin pracujecie w tygodniu i ile jest platny staz? Prosze o jaknajbarziej rozbudowane odpowiedzi, Dziękuję! prosze pisac na maila :)

neira_87

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2011, 07:50:49 pm »
Cześć, ja wczoraj skończyłam swoje egzaminy na technika farmacji i powiem szczerze - jeśli zdam, to przeraziliście mnie z trudnością znalezienia miejsca na staż...

Cały czas wydawało mi się, że nie będzie z tym problemu - może od ręki się pracy nie znajdzie, ale jednak zawód jest poszukiwany. A tu takie informacje. Cóż, poczekać i tak muszę do końca sierpnia na wyniki (swoją drogą, 2 miesiące sprawdzania to lekka przesada) a potem będę się martwić ;)

salix

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2011, 02:15:59 pm »
Ja szukam od pewnego czasu stażu i trochę aptek już odwiedziłam. Ale wszędzie słyszę,że mają komplet,że nie potrzebują stażysty,albo ogłoszenie nieaktualne. Ze względu na inną pracę pozostaje mi czekać,aż jakieś ogłoszenie znajdę w internecie i wtedy skorzystam,bo jak na razie niestety nie mam zbytnio czasu,żeby tak biegać tym bardziej,że nawet CV nie biorą. Dlatego m.in znalazłam to forum gdzie zbierane są ogłoszenia o pracę :)

adminn

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:24:36 am »
A co powiecie na to. Treść ogłoszenia z Wrocławia
"witam poszukuje stażu na pół etatu może być bezpłatny pod warunkiem dopasowania godzin ( posiadam juz prace) wiecej informacji tel. #########"

Carmelis

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2011, 03:21:15 pm »
Ja będę stażystą już za parę dni (od 3.10). Trochę się stresuję całą tą sytuacją, no ale mam nadzieję, że dam sobie radę. Ze stażem jest faktycznie ciężko, i pomimo to, że mieszkam w dużym mieście z dużą ilością aptek, wszędzie słyszałam odmowę. I gdy lista aptek już mi się powoli kończyła, znalazłam :) ::) Fakt, że będę spędzać dziennie 1,5h w komunikacji miejskiej, no ale nie ma co narzekać. Mam tylko nadzieję, że atmosfera będzie w porządku, i podołam wszelkim mi powierzonym zadaniom  ;)